MarechausseeSporen.
Uit de fotoalbum van Hans van den Brink.
 

 

 

 

 

Andries van den Brink
16 september 1915 - 8 oktober 1974
Bij de Koninklijke Marechaussee in dienst getreden op 19 februari 1937.

(foto van Hans van den Brink)

Vlak voor de mobilisatie.
Staande is Andries van den Brink

Mobilisatie. Station Boxtel ?????????
Links vooraan is Andries van den Brink.
 


Vlak voor de mobilisatie.
 

 Tijdens zijn verblijf in Engeland trouwde Andries van den Brink met
Brenda Hoyle
De trouwplechtigheid vond plaats in Congleton, U.K.


A.O.O Andries van den Brink.

H.K.H. Prinses Beatrix bedankt de leden van de deputatie voor het - namens allen die tot het wapen der KMar behoren - aangeboden babyboek.
De deputatie bestond uit briggen H.J. Amelink (niet op de foto), maj H.C. de Bruijn, aoo A. van den Brink, mar I A.H. Colenbrander (gedeeltelijkzichtbaar)
en dpl mar II E. de Groot.

Goeie middag meneer Piet van Duppen,
Kijk dat bedoel ik! We kennen mekaar helemaal niet. Ik stuur u enkele foto's van mijn broer Andries van den Brink en de volgende dag krijg ik al een mail terug. Dat heet in mijn optie "klasse".
Nu even "to the point". U vraagt aan mij: "Misschien heb je daar zelf een gedachte over". Ik zou het niet weten. Wat ik weet is dat Andries in 1937 via een toen geldend 6 jaren contract in dienst is gekomen van de K.M. Ik dacht dat zijn eerste legerplaats Etten Leur is geweest. In 1940 is de brigade naar UK vertrokken. !944/1945 Weer naar Nederland gekomen. Met name naar Den Bosch waar het ouderlijk huis (inclusief ik) stond. Heeft met zijn vrouw enkele jaren in het ouderlijk huis ingewoond. Werd gelegerd op de Marechausseekazerne aan de Vughterweg in Den Bosch. Kreeg ik schat in 1947/48 een huis toegewezen naast de kazerne. Ik weet nog het huisnummer, namelijk 57. Dat bestaat overigens vandaag de dag nog. Toen werd hij overgeplaatst naar Zundert en ging daar ook wonen. Daarna ging hij met zijn vrouw en inmiddels 3 kinders verhuizen naar Bergen op Zoom. Daar heeft hij met zijn gezin gewoond toto zijn overlijden. Ik weet niet of zijn werkkring in Bergen op Zoom zelf was en/of ook in Roosendaal.
Als ik antwoord moet geven op uw vraag waar de foto's het best op hun plaats zijn, dan zeg ik gevoelsmatig Den Bosch.
Graag stuur ik u nog 2 foto's. De foto waar hij op dat moment de hand van Beatrix drukt is uit 1967. Aanleiding, weet ik niet. Niet dat deze foto's in aanmerking komen voor publicatie in welke site van "marechausseesporen" ook, maar (daar heb je het weer) mag ik trots zijn op mijn broer Andries! Hij mocht slechts 59 jaar worden. Land gediend, mensen gediend, geen strafblad, een eerlijke vent, een goede vader in het gezin, toch oneerlijk. Sorry voor m'n emotie. Vriendelijke groeten Hans van den Brink
Als u in de buurt bent kom gerust langs. Altijd welkom!

 

 


terug